Produkcja od 50-100 000+ sztuk. Gotowe elementy nawet w 14 dni.

Jesteśmy narzędziownią oraz wtryskownią - produkujemy we własnym zakresie formy wtryskowe a następnie realizujemy produkcję elementów na wtryskarkach. Nie korzystamy z pośredników.

Nasza technologia wytwarzania form wtryskowych jest wyjątkowo szybka i przystępna cenowo. Oferujemy szeroki wybór materiałów produkcyjnych, w tym polipropylen (PP), polietylen (PE), ABS, poliwęglan (PC), poliamid (PA), elastomery oraz wiele innych. Wykonane elementy cechują się wysoką wytrzymałością i bardzo dobrą jakością powierzchni. Sprawdź podstawową listę materiałów wraz z opisami.

FastPart - naszym celem jest szybkie dostarczenie plastikowych elementów. Produkujemy formy już od 7000zł netto!

Przejdź do wyceny online >>

Brak limitu produkcji. Jeżeli forma ulega zniszczeniu, produkujemy nową. Bez żadnych dopłat.

Gwarantujemy bardzo wysoką jakość oraz dokładność wymiarów - nawet do 0.1 mm. W standardzie do wyboru wiele opcji wykończenia powierzchni - wysoki połysk, różne rodzaje matu.

Sprawdź wybrane realizacje >>

Wybrane realizacje

Największe zalety współpracy z FastPart:

 • Bardzo szybka wycena, generowana zazwyczaj w kilka godzin,
 • Krótkie terminy realizacji - gotowe elementy nawet w 14 dni!
 • Bardzo wysoka jakość powierzchni
 • Zachowanie wymiarów w stosunku do projektu na poziomie 0.1mm lub wyższe
 • Produkcja odbywa się na wtryskarkach, więc:
  • Nie występują ograniczenia odnośnie materiałów
  • Wytrzymałość elementów jest równa tym ze stalowych form wtryskowych
  • Wykonane elementy nie potrzebują żadnej dodatkowej obróbki – są gotowe do bezpośredniego zastosowania

Formy wtryskowe - oferta

1

Wycena

Skorzystaj z systemu błyskawicznej wyceny FastPart, który pozwoli Ci na szybkie określenie kosztów produkcji. Wystarczy przesłać projekt 3D w popularnym formacie .stl lub .obj.

Upewnij się, że Twój projekt jest odpowiednio przygotowany. Skorzystaj z naszego poradnika projektowania form wtryskowych. Możesz również zlecić wykonanie projektu naszym doświadczonym projektantom.

2

Projektowanie

Projekt możesz wykonać we własnym zakresie lub zlecić go firmie zewnętrznej. Wtedy, w większości przypadków, wymagane jest wprowadzenie późniejszych zmian pod kątem naszych technologii produkcyjnych. Nasz projektant pomoże w ich wdrożeniu.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na czasie i uniknąć nieporozumień, skorzystaj z naszej usługi projektowania CAD.

3

Prototypowanie

Jeżeli sobie tego życzysz, przed wykonaniem formy wtryskowej, wykonamy prototyp Twojego produktu. Wykorzystamy do tego najwyższej jakości przemysłowe drukarki 3D.

4

Produkcja formy wtryskowej

W zależności od wybranej technologii, na podstawie cyfrowego modelu:

 • generowane są ścieżki dla frezarki, dzięki czemu wie ona jak poruszać narzędziem w osiach X,Y oraz Z aby błyskawicznie wykonać matrycę oraz stempel,
 • model dzielony jest na części tak, aby drukarka 3D mogła wydrukować go warstwa po warstwie

Następnym krokiem jest nadanie formie odpowiedniej powierzchni (połysk, mat itp.). W tym procesie wykorzystywane są odpowiednie narzędzia oraz pasty polerskie. Na tym etapie docinane są również wypychacze, które umożliwią usunięcie elementu z formy.

5

Produkcja części

Wybrany materiał do produkcji elementów podawany jest do cylindra wtryskarki, a następnie topiony dzięki wysokiej temperaturze i odpowiedniemu ciśnieniu. Tak powstała masa jest błyskawicznie wtryskiwana do formy całkowicie ją wypełniając. Część zostaje uformowana, a następnie usunięta dzięki wypychaczom. Ostatnim etapem jest pakowanie gotowych elementów.

6

Uwagi technologiczne

W technologii formowania wtryskowego wykorzystujemy formy zimno- oraz gorąco- kanałowe. Umożliwiamy również realizację prostych podcięć (po uprzedniej konsultacji). Na wypraskach mogą wystąpić ślady charakterystyczne dla elementów wykonanych za pomocą formowania wtryskowego. Jeżeli nie wiesz z czym się to wiąże, skontaktuj się z nami.

Sprawdź realizacje FastPart na Instagramie!